• 343434
  • 7/24 Çalışma
  • Eskişehir Temizlik Şirketleri | Eskişehir Temizlik Rehberi | Eskişehir Temizlik
Eskişehir Temizlik Şirketi - Havuz Temizliği

Havuz Temizliği

image

Havuz Temizliği

Havuz Temizliği yaz aylarında çok önem kazanan bir temizlik konusudur. Villa ve yazlıklarda sık rastladığımız havuzların dip temizliği nasıl yapılır diye merak ediyor ve havuzlarınızı temizletmek istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Temizlik her yerde önemli olarak görülen işlemler arasındadır. Ancak bazı ortak kullanım alanlarında yapılacak olan temizlik işlemleri diğerlerine göre daha önemli olarak görülür. Havuz temizliği bu önemli işlemler arasında yer alır. Yüzme havuzları, genel olarak birden çok kişinin ortak olarak kullandığı havuzlardır. Bemay olarak; Prefabrik havuz , Portatif havuz,Hazır havuz,Bestway Prefabrik Havuzların temizliğini yapmaktayız. Özellikle ticari amaçlı olarak kullanılan çeşitleri çok fazla kişinin bir arada yüzdüğü yerlerdir. Bu sebeple havuz temizliği önem verilmesi gereken temizlik işlemlerindendir.

Sağlıklı şekilde yüzülebilmesi ve insanların beklediği rahatlamayı sağlayabilmesi için havuz temizliği aşamaları ihmal edilmemelidir. Havuzun sadece suyunun değil, çevresinin, filtrelerinin ve benzeri yerlerinin belli aralıklar ile temizlenmesi tavsiye edilir. Havuz temizliği, havuz içerisinde ve çevresine yosun ve benzeri şeylerin oluşmaması açısından gereklidir. Yosun oluşumu havuzun görüntüsünü ve sağlıklı oluşunu etkiler. Yosun oluşmuş havuza kimse girmek istemez. Bunun içinde belli aralıklar ile detaylı temizlik yapılması gerekir. Havuz temizliği ve mikroplardan arındırılması işlemi, olması muhtemel mikropların başkalarına bulaşmasını da engellemiş olacaktır.

Havuz Dip Temizliği Nasıl Yapılır?

Firma olarak havuz dip temizliği hizmeti farklı aşamalardan oluşur. Öncelikle yüzme amacı ile kullanılan bu tarz yerler belli aralıklar ile temizlenmesi gereken yerlerdir. Günlük olarak temizlik işlemleri ihmal edilmemelidir. Buna ek olarak haftalık ve aylık temizlik işlemleri gerçekleştirilmelidir. Havuz dip temizliği, yapılabiliyor ise suyun boşaltılarak tüm havuz yüzeyinin temizlenmesi şeklinde uygulanmalıdır. Özellikle suyun içerisinde bulunan kireç ve benzeri kalıntılar sebebi ile oluşması muhtemel lekeler bu şekilde engellenebilir. Bu işlem ile birlikte yapılabilirse filtrelerin temizlenmesi gerekir.

Suyun içerisindeki maddelerin arıtılması ve uzaklaştırılması amacı ile kullanılan filtrelerin sağlıklı bir şekilde çalışması için belli aralıklar ile temizlenmesi gerekir. İçerisinde biriken pisliklerin uzaklaştırılması iyi şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Havuz dip temizliği aşamalarından birisi de etrafının temizlenmesidir. Havuzun taşmasını engellemek için kullanılan kanallar ve güneşlenme alanları temizlik açısından önemli yerlerdir. Bu yerlerde uygulanacak olan temizlik işlemleri kayma riskinin oluşmaması açısından önem taşır.

Havuz dip temizliği ile doğrudan önemli sayılan bu yerlerde belli aralıklar ile temizlenmelidir. Havuz ve çevresinde yapılacak olan temizlik işlemlerinin etkili şekilde yapılabilmesi için basınçlı su püskürtme makinesi ile gerçekleştirilmesi gerekebilir. Firma olarak tüm bu aşamalardaki havuz dip temizliği işlemlerini en iyi şekilde yapmak için hizmet veriyoruz. Bu işlemler için verdiğimiz garantili hizmetler ile dinlenmek ve rahatlamak için kullandığınız bu yerleri gönül rahatlığı ile değerlendirebilirsiniz.

Temizlik İşlerindeki Tecrübe İle Havuz Temizliği

Havuz temizliği ve diğer temizlik işlemlerinde yılların tecrübesi ile hizmet veriyoruz. Ayrıca bu işlemler ile ilgili olarak gerekli bilgi ve tecrübeye de sahibiz. Havuz temizliği işlemleri için gerekli ekipmanlar ile hizmet sunuyoruz. Havuzların en doğru şekilde temizlenmesi için gerekli olan alet ve temizlik maddeleri kullanılır. Bu temizlik maddeleri insan sağlığına zararlı olabilecek maddeleri kesinlikle içermez. İnsanların dinlenmek üzere girdikleri havuzlarda bu konuda oldukça hassas davranılır.

Havuz temizliği için özel olarak üretilmiş olan maddeler tercih edilerek işlemlerin hem iyi şekilde yapılması hem de sağlık açısından sorun oluşmaması sağlanır. Havuz temizliği ve tüm temizlik işlemlerinde bilgi ve tecrübe sahibi çalışanlarımız görev alır. Bu çalışanlarımız ile yapılan işlemler hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilir İş güvenli konusunda gerekli bilgiye sahip olan çalışanlarımız işlemleri uygularken hem kendi hem de sizin güvenliğinizi sağlamış olur. Güvenlik konusunda sağlanan tedbirler ile birlikte en iyi şekilde temizlik yapmak üzere gerekli aşamalar uygulanır. Ticari amaçlı olarak kullanılan yerlerde dâhil olmak üzere her türlü havuz temizliği yapılabilir.