• 343434
  • 7/24 Çalışma
  • Eskişehir Temizlik Şirketleri | Eskişehir Temizlik Rehberi | Eskişehir Temizlik
Eskişehir Temizlik Şirketi - Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

image

Ofis Temizliği

Ofis temizliği ile iş yerlerinin metrekaresi önemli olmaksızın belirli aralıklarla ister günlük ister haftalık isterseniz de aylık olarak hijyen çalışmalarını yaparız.İş yerlerindeki temizlik işlemleri Eğitimli,Güvenilir ve Profesyonel Çalışanlarımız tarafından yapılır.

Her bir işlemde profesyonelliğini açıkça gözler önüne sermiş olan elemanlarımızın söz konusu olduğu hizmetlerimizde hangi işlemler hangi sıralama ile söz konusu olacak? Öncelikle ofis temizliği hizmetlerimizin çalışma sırasında söz konusu olan performanslar için önemli olduğunu söylemek isteriz. Öyle ki düzenin ve hijyenin olmadığı bir çalışma alanında istendik performanslardan da söz edilemeyecektir. Zira hem iş performansı açısından hem de sağlıklı koşullarda çalışabilmek bakımından durum böyle olacaktır. Öyleyse verimli çalışabilmek için hangi işlemleri izleyerek hizmetlerimizi gerçekleştirdiğimize değinebiliriz artık. Ofis temizliği için ilk olarak elemanlarımızda dikkat dağınıklığına yol açmamak ve çalışma ortamında herhangi bir kayba sebebiyet vermemek adına önem arz eden materyalleri toplamakta, varsa dosyaları ve evrakları dolaplara kaldırmakta sonrasında ise söz konusu olan fazlalıklara son vermekteyiz. Kısacası daha rahat bir çalışma ortamı için atılması gerekli çöplerin çalışma alanlarından çıkarılması ile ofis temizliği hizmetlerimize başlamaktayız. Ardından atık kutularını çamaşır sularının söz konusu olduğu temizleyiciler ile dezenfekte etmekteyiz.  Böylece gerekli olan ilk adımları başarı ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Ofis Temizliği Hizmetlerimizin Profesyonellik Çerçevesinde Uygulanan İşlem Adımları!

Ofis temizliği hizmetlerimizin ilk aşamasından yukarıda söz edildi. Peki, ya sonraki aşamalar? Ofis temizliği için ikinci aşamamızda çalışma ortamında bulunan masa ve dolapların tozunu almaktayız. Bu ölçüde yüzey temizleyicilerle ıslatmış olduğumuz bezleri tercih etmekteyiz. Sonrasında söz konusu olabilecek lekelere karşın toz alınan tüm alanların kurulamasını yapmaktayız. Gerek bilgisayar, faks, fotokopi makineleri, telefon gerekse de diğer elektronik cihazların bozulma ihtimaline yönelik alınan önlemler doğrultusunda su ile kimyasal temizleyicilere yer vermemekte, kuru bezlerle hijyenikliliği sağlamaktayız. Söz konusu cihazlara yönelik hizmetlerimizi kapalı konumda olduklarına dikkat ederek sunmaktayız. Toz alımı sonrasında kapıları deterjanlı bezlerle silmekte, kapı kollarını ve portmantoları yani temasında sürekliliğin olduğu alanları iyi bir şekilde dezenfekte etmekteyiz. Sonrasında dolap ve masaların çekmecelerini boşaltmakta ve tozlarından arındırmaktayız. Bundan sonraki hizmetlerimizde sırada zeminler gelmektedir. Eğer  yerlerde halılar bulunuyorsa vakumlu temizleyicilerden yararlanmaktayız. Aksi halde çıplak parkelerde yahut beton zeminlerde fırça ile süpürme işlemine başvurulmaktadır. Zemin üzerinde bulunan yabancı maddelerin süpürülme yolu ile uzaklaştırılmasının ardından ıslak silimlere yer vermekteyiz. Bu ölçüde ise çamaşır su katkısı bulunan deterjanlar tercih edilmekte ardındansa durulama ile kurulama aşamasına geçmekteyiz. Ofis temizliği hizmetlerimizin bu aşamasında son olarak gerek zeminde kolay kurumalar için gerekse de deterjanın öngördüğü kimyasal kokulardan uzaklaşabilmek adına ortam havalandırmasına özen göstermekteyiz.

Ofis Temizliği Ortak Alanların Da Kurtarıcısı!

Ofis temizliği kapsamında yukarıdaki işlem adımlarımızın ardından pencere temizliklerine geçiş yapmaktayız. Bu noktada öncelikle perdeleri çıkarmakta ve perde türüne yönelik yıkama şekilleri ile işlemlerimize devam etmekteyiz. Zira aksi bir durumda, işlem adımları sırasında herhangi bir eşyaya zarar vererek ofis temizliği hizmetlerimizin prensibine uygun davranmış olmayacağız. Hizmet kapsamımızda perde temizliği sonrasında tüm pencerelerin cam temizleyiciler ile silinmesini sağlıyor ardından da kuru bezlerle kurulayarak lekelere müsaade etmiyoruz. Hizmetlerimizin bunlarla sınırlı kaldığını sanmayın. Zira ortak kullanımın söz konusu olduğu alanlarda ki mutfak, toplantı odaları, tuvalet vb. yerlerde de ofis temizliği hizmetlerimizin devamlılığını sağlayabilmekteyiz.